Offering you a complete choice of products which include stainless steel double ferrules tube fitting elbow, ss double ferrule tube fittings, ss double ferrule compression tube fittings, ss elbow union equal connector compression double ..., stainless steel double ferrule tube fitting and male elbow compression tube fittings.
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Connection Type | Compression |
| End Connection | Tube x Tube |
| Tube Outer Size | 12 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Working Pressure | 100–250 bar |
| Shape | Elbow 90° |
| Pressure Rating | 250 bar |
| Surface Finish | Natural |
| Service Location | all india |
| Media | Gas, Air, Hydraulic Oil, Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Service Location | all india |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 128 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Service Location | all india |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Service Location | ALL INDIA |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Connection | Male |
| Material | ss 304/316 |
| Material Grade | ss304/316 |
| Type | 1/2' OD ELBOW |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Service Location | all india |
| Connection | Male |
| Material Grade | 316 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Size | 1/2 inch |
| Service Location | all india |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Connection | Male |
| Form | Elbow |
| Thread Size | OD X NPT |
| Pressure Rating | 3000PSI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Type | Ferrule Tee |
| Size | 1inch (Diameter) |
| Usage/Application | Ferrule Fitting |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Piece
Ashok Chaudhary (Manager)
Techno Valve And Fittings
Floor-Grd, Plot No 7/11, 2 And 3, Falkland Road Number 3, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India